пʼятниця, 18 квітня 2014 р.

" ПІД ДЗВОНИ ВЕЛИКОДНІ, ХАЙ ВАША ДОЛЯ КВІТНЕ"

Воскресіння  Христове – одне з найвеличніших  свят  нашого  народу.Цей світлий  день  потрібно  зустрічати з чистою й  відкритою  душею, налаштованою  на  добро, очищення  від  гріхів  та  поганих  помислів. Адже  Син  Божий  воскрес  для  любові  до  ближнього,  до  всього  живого  на  землі.
Здавна  у  Великодні обряди  закладалися  світлі  помисли  безкінечності  буття, животворної  сили  і  всієї  природи, що  щедро  розкривалася  весною. Смаковиті пасхи,розмальовані  писанки, різнобарвні  крашанки, освячені  вербові   гілочки, що  цілий  рік  мають  зберігатися  в  кожній  оселі – це  ознаки Великодня, сповнені  глибокого  змісту.
Сьогодні , ми  глибше  вивчаємо і  відроджуємо  звичаї, традиції  нашого  народу. І  тому   напередодні  світлого  свята  Воскресіння  Христового  в  бібліотеці-філії  с. Млиниська  відбувся  майстер-клас «ПИСАНКОВІ  ДИВА».



















На   завершення  всі  милувались  своїми  писанками, крашанками   та  смакували  солодощами,  які   для  них  приготували  голова  сільської  ради Г.Р.Юхман  та   депутат  районної  ради  Г.І.Філіповська…
                       Від щирого серця вітаєм
            зі світлим святом Воскресіння Христового!!!                            Нехай царюють у Ваших серцях радість і душевний спокій,
                             в оселі панує мир, здоров’я,
                             любов, щастя та добробут,
                     а помисли будуть щирими й добрими!
                   Хай життя буде багатим як  святковий  стіл
                             чистим як великодній рушник
                       і веселим як українська  писанка !
                              Доброї  Вам Божої ласки !
                                      Христос Воскрес!


четвер, 27 березня 2014 р.

"У ВІНОК КОБЗАРЯ МИ ВПЛІТАЄМ МАЙБУТНЄ"

            Ми  чуємо Тебе Кобзарю,крізь століття                                           І  голос  твій  нам  душу  окриля
            Встає  в  новій  красі,забувши  лихоліття
            Твоя, Тарасе, звільнена  земля...
                                       (В.Симоненко)
Час  від  часу  для  кожного  народу  Всевишній  посилає  велику   особистість, яка  виростає  понад  іншими  і  на  довгі  століття  вказує  шлях,  по  якому  народ  має  іти.
Українському  народові  Бог  послав  багато  постатей. Перелік  видатних  імен – довгий. Та  понад  усі  імена, вивершується  постать  ТАРАСА  ШЕВЧЕНКА – найбільшого  генія  нашого  народу.

Народ  прийняв  Тараса Шевченка  як  вісник  Божої  Правди. Вже від  появи  «Кобзаря»  в  1840 р. Україна  любила  поета  з  трепетом  як  діти  батька. Як  знак  народного  розуміння  і  пошани, люди  зверталися  «Батьку, Тарасе!»  вже  на  32  році  життя  поета.
Присутність  поета  в  Україні така  повна  і  реальна, що  майже  в  кожній  українській  хаті  портрет його  у  вишиваних  рушниках  поставлено  поряд  з   іконами  на   покуті. 






 творчий  доробок  бібліотеки-філії с.Млиниська у  вишитий  "Кобзар" бібліотекарів  району Жидачівської ЦБС


 А  на  якій  сторінці  би не розгорнув  християнин  Біблію, а  українець      « Кобзар», він  знайде  те, що написано  мовби  про  нього  і  для  нього…








Пророче  слово Тараса Шевченка є невичерпним  джерелом  натхнення  для  багатьох  поколінь …Його  глибока  віра  в  Бога і  любов  до  України  гідна  наслідування.Розгортаймо  частіше «Кобзар» - це  наше  духовно-національне  Євангеліє, і вчитуймося з увагою  в  писання  ВЕЛИКОГО  ПРОРОКА…Читаймо  Шевченка  в  наше  сьогодення, бо  ж  пророче  писання  Великого Пророка  таке ж  актуальне і  нині, коли  Україна вже  вільна, вже  є  Українська  Держава, але  духовне обличчя  народу  так  глибоко  потьмарене  зловісним  минулим і  потребує  свого  оновлення, в  основі  якого  невмируще, вічне  Шевченкове  Слово.

неділя, 2 березня 2014 р.

ВОНИ БУЛИ...,Є...,І БУДУТЬ ГЕРОЯМИ УКРАЇНИ...!!!

Їх б'ють, а Вони стоять. Їх труять газом, а Вони не здаються. Їх лякають, а Вони стають ще сильнішими. Їх лупить мороз, а Вони тисячоголосо співають свій гімн. Вони мають волю сказати "Ні!".
Їх - мільйони, і Вони мають гідність.
 Це - моя нація, це - українці!
                                                        

25 січня 2014р. в  с.Млиниська  відбулося  багатолюдне  віче  присвячене  подіям  на  майдані  в  м.Києві . Вступним   словом  виступила  голова Млиниської  сільської  ради  п.Г.Р.Юхман,  яка  запропонувала  розпочати   віче  хвилиною  мовчання,  в  пам'ять  полеглих героїв.



                  

На  віче  виступили  Данилець Андрій Зеновійович ,  Михайленко   Ігор  Михайлович , які   були   очевидцями  подій   на   майдані.


Впродовж  важких  днів  які  переживала  наша   Україна  парафіяни  села   разом  з  священником   Романом   Харківим    молилися   за  кращу   долю   нашої   держави,  та  відправляли   поминальні  служби  за  полеглих  героїв,  які   віддали   своє   життя   за  майбутнє  нашої  країни ... 
 
24 лютого  2014р.  в   церкві св. Миколая  Чудотворця відбулася  чергова  поминальна  служба  Божа  та  панахида   за   Героїв  Небесної  сотні . 


Після  панахиди   відбулося   віче,  на   якому   виступили  о.Р.Харків, голова  сільської  Ради Г.Р.Юхман, директор Млиниського НВК Багрій Д.Т., заступник  директора  по  навчально-виховній роботі  Білик К.А., очевидці  подій  євромайдану - Гутник  Михайло та Ващишин  Степан...  Багато  наших  односельчан  було  на  майдані  в   ті   тяжкі  дні....Серед  яких  був  Василь  Бобак,  який отримав  контузію і  два  поранення  в  руку  та  ногу  осколками  гранати...Як  сказав  Василь  по  телефону  своїм  друзям : " Зараз  мені  ще  важко  ходити.Проте  трохи  оклигаю - і  знову  на  барикади, бо  там  війна..."


А я  живий,матусенько, живий,
Хоч вже по нас безпечно так стріляють.
Для них вже свій народ, то вороги...
Якщо ж загину, то за що, я знаю...

Я знаю,мамо, як Тобі болить,
Ота моя така нестримна вдача,
Але не плач...Хай наші вороги
Від немощі своєї гірко плачуть...

А я живий, матусенько, живий,
Бо з нами правда! Їм нас не здолати!
От, тільки жаль, що наші вороги,
Цькують на  нас, мого по крові брата...

Та я живий, матусенько, живий
І не питай, мене,чи я боюся...
Нехай бояться наші вороги,
А ти молись...й я, матінко, молюся...
                                                        

 Присвячується всім загиблим 
Я бачу на Майдані,вас герої                                                                    Загиблі мої славнії брати
Тепер вам кулі більше не зашкодять
У цій кривавій,страшній боротьбі

На барикадах ваші світлі душі
Засліплять очі снайперським стрільцям,
Щоб зберегти життя своїй країні
І дати відсіч клятим ворогам!

До раю вам прокладена дорога,
На ній червоно-чорні рушники.
Батьківські сльози,матерів скорбота
Ви в пам'яті лишились назавжди!

Герої ви,герої ви,герої!!!
Хай чують гучно ваші палачі
Герої ви,герої ви,герої!!!
Здіймемо ми за вас свої мечі!
      

   

середа, 22 січня 2014 р.

ПАМ"ЯТАЙ ПРО 22 СІЧНЯ

І  спокій  потрясли  нові  громи,
Карбуючи  безсмертя  наше  й  славу,
Хай бачить  світ,  що  справді  МИ  є  МИ –
Господарі   блакитної   держави.

                          М. Ситник

День Собо́рності  свято України, що відзначається  щороку 22 січня. Про  цю  дату,  22січня  1918року  ми  не  сміємо забувати. В  цей  день  IV-м   Універсалом   було  проголошено  волю  українського  народу  і  створено  вільну суверенну  державу – Українську  Народну  Республіку (УНР).  Роком  пізніше,  22-го  січня 1919 року ,  відбулася  світла подія – злука  земель  Східної  і  Галицької  України  в  одну  неподільну,  вільну, соборну  Україну.

 
                                                                                                                                                                                                                                                                                     «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»

                     Універсал Директорії:

 Пропонуємо  Вашій  увазі  книжкову  виставку  " Україна  суверенна  від  витоків до  сьогодення"


ДАРУЙ ГОСПОДАРЮ, ДАРУЙ ГОСПОДИНІ, ДАРУЙ ЛІТА ЩАСЛИВІЇ НАШІЙ НЕНЬЦІ УКРАЇНІ !!!

Одна Батьківщина – і двох  не буває.
Місця,  де родився  Христос, - це  святі.
Хто  щиру колядку  в  оселю  впускає
Тому  таланить  завжди  в житті.  




 Нехай  наша  зірка  засяє  щастям  у  кожній  оселі,  очистить  наші  душі,  принесе  всім  мир, злагоду,  достаток. А  колядники  та  щедрівники  засіють  серця  добром, любовю,  вірою в те,  що  наша славна  Україна  розквітне,  стане  заможною  державою.  Здоровя   міцного,  благополуччя, щирої  радості  на  стежинах життя !



 















                     Хай  життя  в  країні  стане
                     І  стабільним, і  заможним,
                     Щоб  життя, нам  Богом  дане,
                     Міг  прожить  достойно кожний!   




понеділок, 30 грудня 2013 р.

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ !!!

Прийміть  найщиріші  вітання  з  нагоди  НОВОГО  РОКУ  та  РІЗДВА  ХРИСТОВОГО! Нехай  Новий 2014 рік та  Різдвяна зоря  принесуть  у  Вашу  оселю  щастя  та  добро, наповнять  Ваше  життя  радістю,            серце – надією, душу – любовю.  Успіхів  Вам – від  життя, прихильності – від  долі, любові – від  тих,  хто  поруч. Нехай  НОВИЙ  2014рік буде  щедрим  на  цікаві  плани,  нові  досягнення  та  перемоги. Добробуту  Вашим   родинам,  миру  і  добра   нашій  Україні.


                                       Хай  Новий  рік  у  вишиванці
                                       Розбудить  Вас  щасливо  вранці
                                       І  принесе  у  Вашу  хату
                                       Тепла  та  усмішок  багато,
                                       Розбудить  приспані  надії,
                                       Добром  і  щастям  все  завіє,
                                       Зігріє  миром  і  любовю
                                       Й  дарує  Вам  міцне  здоровя.




                 З  НОВИМ   2014 РОКОМ    ТА   РІЗДВОМ   ХРИСТОВИМ !!!







пʼятниця, 6 грудня 2013 р.

Наші новини видно усім

Родзинкою нашої бібліотеки є  орієнтація реальних та  віддалених  користувачів про бібліотечне життя  села  Млиниська  Жидачівського району. На семінарі у Львівській обласній бібліотеці для дітей серед колег області було презентовано блог   БІБЛІОТЕКИ-філії Жидачівської РЦБС села МЛИНИСЬКА.