понеділок, 27 червня 2016 р.

Святкування 20 річниці Конституції України та дня молоді у с.Млиниськах

Наш погляд у майбутнім тоне,
До щастя зводяться мости…
Веди нас, Основний Законе,
До заповітної мети!

















                Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! – 

Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас-єдина,                                Немає такої, як ти, на землі.
 















Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який
закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Конституція – це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрями свого подальшого розвитку та існування, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві.







 Мабуть не випадково день Конституції ми відзначаємо  разом  з  днем  молоді , в  найтеплішу,  найпрекраснішу , сонячну  пору  року. Адже, саме  молодість випромінює  тепло  і  любов . Саме  молоді, спочатку  вчитися, потім  працювати,  на  благо  нашої  держави, на  благо  нас   із  вами  на  благо  нашої України..Саме  молодим  будувати  нашу  незалежну  Україну.






пʼятниця, 24 червня 2016 р.

Міжрегіональний ярмарок-конференція «Сільські бібліотеки. Нові моделі обслуговування громади».

22 червня за сприяння Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Львівського регіонального тренінгового центру ЛОУНБ та при співпраці з ГО «Європейський діалог» у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся Міжрегіональний ярмарок-конференція «Сільські бібліотеки. Нові моделі обслуговування громади». 


 





В ярмарку-конференції взяли участь  понад 150 осіб, серед них:  представники департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА,працівники обласних бібліотек,  директори районних ЦБС,  завідувачі організаційно-методичних відділів центральних бібліотек ЦБС, представники сільських бібліотек-філій, в т.ч. об'єднаних територіальних громад,  громадських організацій , (серед яких і наша бібліотека-філія с.Млиниська).
 З аналізом ситуації в бібліотечній галузі виступили Леся Корнат (начальник відділу культурно-просвітницької роботи і навчальних закладів департаменту з питань культури, національностей і релігій ЛОДА) та Олександр Софій (керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог»).

Олена Шматько, завідувач науково-методичного відділу, координатор Регіонального тренінгового центру ЛОУНБ у своєму виступі «Діяльність методичної служби ЛОУНБ - індикатор змін в бібліотеках регіону» окреслила основні етапи запровадження ІТ технологій у бібліотеках регіону, висвітлила результати спільних проектів, дякувала партнерам РТЦ за підтримку та лобіювання інтересів бібліотек області, торкнулась питань пов’язаних з переформатуванням діяльності бібліотек області. Наголосила на тому, що з часу заснування Регіонального тренінгового центру було реалізовано 20 проектів до яких обов’язково залучалися бібліотеки області та інших регіонів України.


Катерина Сухоребська, завідувач відділу Львівської обласної бібліотеки для дітей провела презентацію мультимедійного додатка «Мишеняткова абетка». Цю незвичайну абетку створила команда професіоналів, які працюють в ТзОВ «Імпульсіс»: художники, музиканти, письменники і просто не байдужі та творчі люди. Це перша українська інтерактивна розвиваюча гра цієї тематики. Вона допомагає в ігровій формі запам’ятати малечі літери рідної абетки. З метою просування інтерактивної абетки бібліотека розробила програму «Літерляндія». Саме за створення навчально-ігрової бібліотечної програми «Літерландія» Львівська обласна бібліотека для дітей стала переможцем 8-ї премії EIFL Public Library Innovation Award for supporting literacy – міжнародної Програми інновацій публічних бібліотек, третя українська і перша львівська бібліотека.Тепер цим додатком зможуть користуватися діти, які відвідують сільські бібліотеки. ("Мишеняткова абетка" за посиланням -http://www.mousealphabet.com/ua/ )


В ході конференції обговорювалися питання щодо впливу процесу децентралізації на функціонування бібліотек, пошуку подолання кризових явищ, використання інноваційних форм роботи для обслуговування користувачів. Відбувся скайп-зв’зок з бібліотеками Львівської, Вінницької, Луганської, Херсонської областей та презентація результатів реалізованих проектів сільськими бібліотеками. Презентували інноваційний досвід роботи сільські бібліотеки-філій Бродівського, Дрогобицького, Жидачівського, Жовківського, Сокальського, Стрийського, Яворівського районів.
Жидачівщину бібліотечну представляли Любов Янклевич (директор Жидачівської РЦБС) , Віра Майоха (зав. організаційно-методичного відділу), Оксана Андрусишин (с.Млиниська), Руслана Церковна(с.Новосільці), Тетяна Пивовар (с.Піддністряни)  та Любов Климович (смт.Гніздичів).



Бібліотека-філія с.Млиниська презентувала слайд-презентацію  " Проектна діяльність як запоруку успіху сільської бібліотеки". 
Руслана Церковна мала змогу висвітлити свою презентацію " Більше ніж бібліотека".
"Бібліотечне краєзнавство - скарбниця багатовікової мудрості"- Тетяна  Пивовар.

 Ярмарковий майданчик  "Досвід колег як фактор професійного зростання" був окрасою  конференції. Вишитий " Кобзар" бібліотекарів Жидачівщини  привернув до себе багатьох відвідувачів.


Ми щиро дякуємо організаторам  та партнерам Міжрегіональної  ярмарки – конференції  «Сільські бібліотеки. Нові моделі обслуговування громади»,  за  запрошення та співпрацю  . Адже всі разом  мали  змогу  дебатувати, спілкуватися, ярмаркувати, пізнавати  та  знайомитися  з народними ремеслами,вчитися, обмінюватися  досвідом та  запроваджувати  в себе. 
Успіхів Вам , творчого натхнення, безкрайного родинного тепла, та сімейного щастя, фінансового добробуту, нових звершень та побільше перемог. Нехай на всіх життєвих дорогах Вас супроводжують успіх, фортуна, стійкий добробут, невгасима енергія. 

День захисту дітей в с.Млиниськах

Захист дитинства у цілому світі
Це — місія честі, любові, добра.
Заради майбутнього треба нам жити.
Прекрасне і вічне нехай не вмира.
 
 Ми  всі родом з дитинства – це чудова країна
 Де співає безмежна дитяча душа,
 Де немає ні зла, ні тривог, ні обману,
А навколо одне лиш – добро і краса.
Країна дитинства – країна казкова
І часто дорослих вона вабить знов,
І часто дорослі літають у мріях,
Вернутись в дитинство живе в них надія.
 З дитинством , любі , не розлучайтесь,
В цю дивну країну щораз повертайтесь,
Вам серце завжди  підкаже пораду
В дитинстві знайдете  успіх й відраду.
Дитинство щасливе в пісні злетом лине,
Вітер легкокрилий  несе в майбуття.
Розкрива обійми рідна Україна
І живуть надії в дитячих серцях.

понеділок, 2 травня 2016 р.

Нехай у серці віра і добро панує, хай мир і радість Великодень Вам дарує...

Щиро вітаю всіх Вас з Світлими Великодніми Святами. Нехай з Великоднем до Вашої оселі прийде здоров'я, любов, щастя, добробут, душа нехай світлішою стає, серце пламеніє любов'ю, а помисли стануть щирими та добрими. Нехай церковні дзвони, сповіщаючи про Воскресіння Христа,звеселяють наші серця,наповнюють їх християнською любов'ю, а щира Молитва об'єднає всіх нас.Всіх Вам земних благ!








понеділок, 25 квітня 2016 р.

Чорнобиль : стихія чи розплата ( до 30-річчя трагедії )

"Чорнобильський вітер по душах мете.
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде.
... Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе памятає. "
                                 О.Матушек

26 квітня 1986 року світ вразила одна з найстрашніших техногенних катастроф – аварія на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. З того трагічного дня минуло вже три десятиліття. Пішли тисячі людей, що допомагали в ліквідації наслідків вибуху... 


Гучний вибух… І над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я.
Важко здригнувся блок, наче хотів вискочити із землі з підмурівкою.
        Пронизливо, розлючено завили сирени. Згасло світло. Тріск, гуркіт, скрегіт металу, моторошний свист пари. Із зруйнованого реактора вихопився в нічне небо велетенський рухливий клубок пари, піднімався вгору і зростав, зростав, заступаючи місяць і зорі над станцією, над містом, над навколишніми селами, полями, лісом, річкою.
      На розтрощеному вибухом даху плавився гудрон і скрапував на землю, наче чорні сльози цього многогрішного століття.З руїни реактора виривається в небо стовп зловіщого вогню, пари, уламків перекриття, блискучих труб, палаючих шматків графіту. Стовп стрімко, як фантастична ракета, піднімається в небо, освітлюючи корпуси атомної, річку з верболозами, з тихим багаттям рибалок на обох берегах, крайні будинки міста. Вогненний стовп завмирає на висоті півтора кілометра... 
 

         







Хто в нашу долю тільки не втручався, 
В яких тенетах тільки не б’ємось.
Духовний Чорнобиль давно вже почався,
А ми іще тільки його боїмось

            Трагедія ця, немов останнє нагадування усім нам. Чорнобиль вдарив по всьому людству, країні, по кожному з нас... Усім нам – як нагадування і заклик отямитися.

Настав час не озиратися на інших! Маємо почати кожен із себе. Годі уже показувати пальцем довкола, невпинно нарікаючи, що хтось палить, нищить, отруює, вирубує чи руйнує землю, на якій ми живемо. Годі безкарно плюндрувати красу наших гір, річок і озер. Ми плачемо за жертвами Чорнобиля, навіть не помічаючи, як відбираємо у себе чисте повітря і мальовничі береги!
Горе Чорнобиля вже сталося. Воно прогриміло страшно і гучно, щоби увесь світ на нашому прикладі побачив, як в одну мить місто може «зникнути», розвіяне невидимими хвилями смертельної радіації. Як одного дня кожен може втратити усе, що надбав за життя, і перетворитися на вимушеного переселенця ХХІ століття. А скільки ще таких «Чорнобилів» так само мовчазно-тихо «дрімають», мов рукотворні вулкани, які досі ще сплять. Чи не дочекаються й вони свого часу? Чи не повторимо ми цю смертельну помилку знову?
 Змінилися часи, змінилися історичні обставини…
Але біль і тривога й досі у серці кожного з нас – реактор смерті не вщухає. Наслідки катастрофи й досі відчутні. 

      Неймовірною раною ятриться Чорнобиль для України. Це слово кожен сприймає з острахом і упередженням. Ми бачимо його крізь призму деформованого вибухом реактора, в дозах радіації…

                           Хай стане мир міцнішим у стократ,
                   Хай над землею чисте небо буде.
                   Чорнобиль – попередження, набат.
                   Його уроків людство не забуде.
Не дозволяймо забувати уроки історії! Пам’ятаймо, яку жорстоку відплату можемо отримати за своє недбальство! Не на словах любімо і бережімо красу Землі. Іншої домівки у нас немає
                   Хай стане мир міцнішим у стократ,
                   Хай над землею чисте небо буде.
                   Чорнобиль – попередження, набат.
                   Його уроків людство не забуде.









неділя, 24 квітня 2016 р.

ВЕРБНА НЕДІЛЯ ( Вхід Господній в Єрусалим )

Стеліть  стежки вербовою лозою                    
та зустрічайте радісно Христа                        
Він йде в Єрусалим, щоб врятувати наші душі
Щоб дарувати нам нове життя! 





                                                   


                                      Гілочки тоненькі,котики пухнасті, 
Хай несуть у хату радість, мир і щастя, 
Хай несуть у серце радість воскресіння 
Хай направлять наші душі до спасіння.
Гілочки тоненькі, котики вербові,
Всіх благословляють, щоб були здорові,
Щоб жили в любові і достаток мали,
Щоб в молитві й з Богом діточки зростали. 
Гілочки вербові сонце зігріває, 
А душа радіє, а душа співає, 
Бо вже близько свято, писанки і паска, 
Бо на землю сходить світла Божа ласка.
Бо уже за тиждень буде в нас Великдень



З ВЕРБНОЮ НЕДІЛЕЮ ВІТАЮ !!! Всіх благ від душі бажаю. Нехай думки Ваші стануть світлішими, а люди, яких Ви зустрічаєте у своєму житті --- добрішими. Щастя Вам, радості і нехай цей день стане початком великого і світлого шляху, на якому завжди будуть зустрічатися тільки добрі люди. ЗІ СВЯТОМ ВАС..! 
Сьогодні героїня дня простенька гілочка вербова, 
Несуть її усі зрання, йдучи у храм по Боже слово. 
Я вас вітаю з днем ясним, ми рік його усі чекали. 
Воскресне скоро Божий Син, 
ще тиждень… залишилось мало. 
Верба хай б’є з усієї сили, нехай здоров’я додає,
 Усі щоб Паски відкусили, прийміть вітаннячко моє..



























Загальнообласний день читання «Читаємо «Лис Микита» Івана Франка».



                                                                                                                                                                         Вже стало доброю традицією 21 березня  проводити в дитячих бібліотеках області Загальнообласний День читання, метою якого є популяризація і підтримка дитячого читання, залучення до бібліотеки нових користувачів-дітей.
Цьогорічний День читання  присвятили І.Франко " Лис Миктита" , адже
     2016 р. - 160 років з дня народження Івана Франка