вівторок, 24 лютого 2015 р.

"ГРОМАДСЬКІ ІНФОРМАЦІЙНІ ЦЕНТРИ ЛЬВІВЩИНИ - В РЕЖИМІ ДОСТУПУ 7/24 "

Працівники Жидачівської ЦБС взяли участь у вступному семінарі в рамках проекту "Громадські інформаційні центри Львівщини - в режимі доступу 7/24".Спільно з Львівською обласною радою та Регіональним тренінговим центром Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки «ЄД» до червня 2015 року працюватиме над покращенням електронного доступу до інформації органів влади та активізацією участі громадян в урядуванні шляхом просування інформації щодо сервісів е-урядування і визначення ефективних кроків для підвищення рівня їх використання серед населення Львівщини.
Леся Корнат  (Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.)
Олена Шматько (Львівська  обласна  універсальна наукова бібліотека )

понеділок, 26 січня 2015 р.

ГЕРОЇНЯ НАШОГО ЧАСУ - КАТЕРИНА АПОЛІНАРІВНА БІЛИК !!!

Катерина Білик — не просто «бабця» з автоматом, як часто пишуть у соцмережах, а сильна духом українська жінка, яка в усіх ситуаціях зберігає гідність, має міцний характер та національні принципи. Разом із тим, вона чарівна, ніжна та турботлива господиня, яка смачно готує, доглядає господарство й виховує сотні дітей. Справжня леді.



Більше   інформації  про   Катерину  Аполінарівну  Білик  див. у  розділі  " ТАЛАНОВИТІ  ОДНОСЕЛЬЧАНИ"


субота, 6 грудня 2014 р.

Зустріч ГЕРОЯ,односельчанина,учасника бойових дій на Сході


Млиниська громада  зустрічає ГЕРОЇВ, воїнів  АТО, захисників  нашої України ,  великих  патріотів  нашої  держави,  біля   райдержадміністрації м.Жидачів    серед  яких  наш  односельчанин  Гутковський  Ярослав.

Сьогодні  раді  ми  Тебе  зустріти
І  з  вдячністю   даруєм   Тобі   квіти
Ти  для  усіх  героєм  став,
Бо  наші  сни  оберігав.
Так   Ти  не  спав,  щоб  ми  заснули,
І  ось  ми  зустрічаємо  Тебе -
Ми  не  забули !!!








Не плач, прошу, нічого не змінити...
Мій час настав, покликала війна...
Я маю рідну землю захистити,
Вона ж у мене як і ти - ОДНА...
- Мій любий, доки серце в грудях б'ється
За тебе буду Господа молить...
Моя любов до тебе озоветься
І від ворожих ГРАДів захистить.
Ти мене дочекайся з війни!                                                                                    Я приїду в село на світанку...                                                                           Коли сняться рожевії сни,                                                                                     І не рвуть тишу "гради" і танки.                                                                           Коли бджоли п'ють чисту росу,                                                                              І лелеки сідають на хату...                                                                                                                        Я ж не міг ось цю рідну красу,                                                                            Ворогам просто так дарувати...


Хай кожен син повернеться додому.
Хай кожен батько обійме родину...




Ні! Не  вмерла  Україна, і не  вмре  ніколи!                                                       Бо  ми,  браття-українці, знаєм  ціну  волі!                                                   Наші  рідні  віддавали  життя  за  свободу!                                                          То ж  докажем  і ми,  браття,    якого  ми  роду!
Україна  наша  мати!  А  ми  її  діти.
То  ж  не  дозволим  ми  нікому  нас  всіх  розділити!                     



Пишаємось  Вами  і  дякуємо  за  все. Нехай  всіх  Вас  береже  Господь. Повертайтесь  живими!!!  Ми  Вас  любимо  і  чекаємо !!!







вівторок, 25 листопада 2014 р.

" І СВІЧКА ПЛАКАЛА В СКОРБОТІ "

"Пам'ять ниє пухлиною  в  мозку                                                                   І, мільйонам  утративши  лік,                                                                       Воскреса  наче  вилитий  з  воску,                                                             Тридцять  третій  розпроклятий  рік"
 Вшанування  памяті  невинно  полеглих  в часи   Голодомору 1932-1933р.  розпочалося  в с.Млиниськах  ще  в суботу  22 .11.2014р.  із  запаленням  свічки  памяті  у будинках,  та було  опущено  прапор з чорною  стрічкою по  всіх державних установах с.Млиниська   на знак  вшанування  памяті  жертв  Голодомору. В  неділю о.Роман  Харків  відправив   поминальні  служби  у церквах с.Млиниська та с.Смогів.

Продовжили  вшанування  пам’яті  в  бібліотеці  філії  с.Млиниська. Розпочав  вечір- реквієм  директор  Млиниського  НВК  Багрій  Д.Т., який  розповів  про  страшні  подія 32-33р.  та  звернувся  до  всіх  присутніх  зберегти  пам'ять  невинно  убієнних  в  серцях  наших.  Та  робити  все, щоб  цього  жаху  більше  ніколи  не  повторилося.


Відкрили  вшанування невинно померлих  у  ці страшні часи  засвіченням  свічок  пам’яті, які були  виложені  дітками  у вигляді  тризуба   під  музичну   композицію  Свіча”,  на знак  вшанування  жертв  Голодомору. Щоб  вони  зігрівали  душі  тих, кого  не  відспівали, не  оплакали, не  провели  в  останню  путь…











Дітки  з  болем   в серці  розказували  вірші  та з  пам’яттю  про ці  страшні  події   вчепили   незабудки   на  чорну  карту  України  де  був Голодомор  у 32-33роках.
Ведуча  реквієму   О. Андрусишин  наголосила,  що  й  надалі  ми  повинні  пам’ятати   про  ті  кроваві   сторінки   нашої  історії. Адже, тоді  їх  міг  врятувати  хліб, а  тепер  пам'ять . Зав.бібліотекою  ознайомила  всіх присутніх із  книжково-ілюстративною  виставкою   “ Вічна  пам'ять !  Жертвам  Голодомору – геноциду  українців ”  та  зачитала  вірш  Голодомор  поета, композитора, активного  учасника  громадського  життя,  уродженця  с.Млиниська  І.Ф.Войцехівського , який був  написаний  ще  в 2008 р. , але  так  плавно  поєднав події  32-33р.  та теперішні  події , які  відбуваються  зараз  в    Україні.












Вечір – реквієм  було  поєднано  з вшануванням  померлих  в  часи  Голодомору, Майдану  та  бойових  дій  на  Східній  Україні..
Земне  життя  людини – лише  коротка  мить  для  Всесвіту, для  вічності…Ця  мить  тоді  лиш  чогось  варта,  коли  залишити  добрий  слід  на  землі.  Саме  доброю  справою   займаються  волонтери  з  громадської   ініціативи    Допоможи  Фронту м.Жидачів. 
Односельчани  щиро  дякують  Володимиру  Гаврону  та  Роману  Романів , які   поділилися  своїми   думками,  розказали  про  те  чим  вони  займаються.  З великим  захопленням  та  здивуванням  всі  слухали  розповіді  В.Гаврона ,  про події  які  зараз  відбуваються  на Сході, проте  що  колись  відбувалося  в  Журавківському  лісі. Роман  Романів наголосив  всім  присутнім  щоб  обов’язково  до листів  які  передали   вихованці дитячого  садочка « Вишиванка», учні  Млиниського  НВК , молодь  та всі бажаючі  обов’язково  вказували  хто їх написав ,   та номери  телефонів, адже  наші  захисники    хочуть  особисто  перетелефонувати  та подякувати    їм,   а  коли  повернуться   зустрітися  особисто,  тому  що вони  справді  носять ці листи  біля серця, які  зігрівають  їх  та  підтримують  дух  в  тяжку  годину.
Особливо  зворушливими   та   цікавими   були  розповіді  учасника  бойових  дій  на Сході, добровольця ,  великого  патріота ,  захисника  -  Багрія  Святослава  Дмитровича,  який  сам   відчув   і  зумів   донести   до  всіх  присутніх  про  ті  кроваві   сторінки   нашої  історії . Не стримуючи    сліз   присутні   з  великою  увагою  та  почуттям  вдячності  слухали  та  дивилися   презентацію  про   події  на  Сході , яку  підготував  Святослав. Дітки ,  не хотіли  відпускати  молодого  захисника,  всі  хотіли  фото  на  згадку…





З  великим  почуттям   вдячності  згадали  наших  односельців  - Гутковського  Ярослава, Барана  Богдана ,   які  в  даний  час  перебувають  в   зоні  АТО,  та  захищають  нас, нашу  Україну  в  ці нелегкі  часи.

Тож  всім  захисникам, волонтерам  було  подаровано  пісню А.Матвійчука   На  варті , яку   з  великою  теплотою  у  серці  подарував  Роман  Каїнський. Звучали  також  патріотичні  пісні  вокального-ансамблю Ельбрус   під  керівництвом   А.Фастнахта.


На  завершення  о. Роман  Харків,  голова  Млиниської  сільської  ради  п.Галина  Юхман, районний  депутат  Галина  Філіповська  подякували  Млиниському  НВК( всім   вчителям) , Багрію  Д.Т.,  працівникам   народного  дому  та  бібліотеки,  Святославу  Багрію ,  Володимиру  Гаврону,  Роману  Романів , вокальному ансамблю ,   за  змістовний  та  тематично-повчальний  захід ,  де  панувала  доброзичлива  аура.



Хоч  у  залі  бібліотеки  було  холодно,  але  всіх  зігрівала   та  об’єднувала  Пам'ять  та  турбота  про   нашу  неньку  Україну.
                                    
               

вівторок, 18 листопада 2014 р.

МІЙ ДИВОСВІТ - БІБЛІОТЕКА !!!

    «  Всі   хвилини  вільні   в  нашім  домі   спільнім   » , саме під таким девізом  працює  бібліотека-філія с.Млиниська.
Бібліотека  спрямовує свою діяльність на   залученні   дітей , молоді , та  інших   вікових   груп   до   бібліотеки  , до   читання ,  до   книги . Об’єднанні   їх   навколо   бібліотеки   та   книги   з   метою   проведення   різних   заходів ,  спрямованих   на   добрі   та   корисні   справи , організації   змістовного   дозвілля   шляхом   популяризації   книги.
 Чергове  засідання  творчого  колективу -  « Клуб   веселих  і  начитаних »             ( КВіН )
  

 




КВІН - це СУПЕР!!!                КВІН - це КЛАС!!!                 Приєднуйтесь й ВИ до нас!!!                                           









                  ГАЙДА В БІБЛІОТЕКУ!!!

 « Наша   бібліотека   це  місце , де  цікаво , весело  і   комфортно