пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

ДО РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РР.










ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ  ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ - ЩОРІЧНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАМ'ЯТНИЙ ДЕНЬ В УКРАЇНІ ,  ЩО  ПРИПАДАЄ НА ЧЕТВЕРТУ  СУБОТУ  ЛИСТОПАДА

Зроніть сльозу і хай не гасне  свічка !                   Ми  в цій  землі  житами  проросли,
Щоб голоду не  знали люди  вічно.
( Ніна    Виноградська ).

Ми повинні пам'ятати про ті кроваві сторінки  нашої історії, зберегти   пам'ять  невинно убієнних в  серцях  наших. Та  робити все ,щоб  цього  жаху більше ніколи  не повторилося.  Адже, тоді їх міг врятувати хліб, а тепер   пам'ять...

Пекельні  цифри і слова
У  серце  б'ють,  неначе  молот,  
Немов прокляття ожива,
Роки ті чорні, голод...  голод...

В нашій бібліотеці Ви детально зможете познайомитись з трагічними сторінками  історії нашого народу, переглянути книжкову-ілюстративну виставку " Вічна пам'ять! Жертвам Голодомору - геноциду українців", запалити свічку пам'яті у бібліотеці. Щоб вона зігрівала душі тих, кого не  відспівали, не оплакали, не провели в останню  путь.
Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
    Щоб душа ця загублена спокій знайшла
    І у вічність до Бога вона відійшла


Мовчати про це не можна,  не сила,
Від  спогадів кров аж холоне у  жилах.
Вмирали діти і  немовлята.
Старі  бабусі й  вродливі  дівчата.
Вмирали  села. Зникали птиці.
" Буксири " скидали  трупи  в  криниці.
Опухла  матір,  не  може сісти...
" Уповноважені" і  " активісти"
З-під немовляти, із-під  ряднини,
П 'яні  згорнули останні  зернини.
Тиша і смуток. Запалі  могили...
Мільйони  трупів  Вкраїну  вкрили.
Трагічна  подія  відома  планеті.
- Голодне  море у  тридцять  третім.
Увінчаний  він  страшним  розп'яттям...
Катам  народу! Прокляття!

Голодомор вперше було розкрито в художніх творах українських письменників діаспори. Так у романі «Марія» (1934) Уласа Самчука вперше в українській літературі показана жахлива картина голодомору та трагедія роду. У той же час Василь Барка, якому вдалося пережити Голодомор, відтворює картину фізичного винищення сім’ї Катранників на Слобожанщині у романі «Жовтий князь» (1963).
Нещодавно  наша бібліотека поповнила свій фонд  дуже  цікавою, захоплюючою, пізнавально-повчальною, художньою,історичною..,КНИГОЮ      Світлани  Талан  "Розколоте небо".,- це саме та історія, яку неможливо не читати, яку мусить читати  кожен українець. Це не можна  забувати…   Роман про  кохання на краю смерті у важкі  трагічні  1933р. - роки Голодомору.
Світлана Олегівна  з великою силою СЛОВА передала надскладні емоції, і  дуже вразливо зуміла донести до читачів ті кроваві,  важкі часи  які були в Україні.  Читаючи  роман  немов  сам  переносишся в ту  жахливу минувшину..., починаєш по іншому сприймати сьогодення, та цінувати життя, яке може бути  в одній крихітній  зернині.
Детальніше познайомитися з романом див. у розділі Книги , які пробуджують чуття ( рекомендації-відгуки читачів) 

Книга  у бібліотеці всього тиждень  а  користується  великим попитом користувачів. Йдуть  обговорення, відгуки , здійснюється  попередній  запис...
Велике  спасибі автору ,  Світлані  Олегівні  Талан за чудову  Книгу.... Книгу, яка змушує замислитися та переосмислити  своє життя... Успіхів  Вам, творчого натхненя , безкрайного родинного тепла та  сімейного  щастя, фінінсового  добробуту, нових звершень та  побільше  перемог... З  нетерпінням  чекаємо  нових творів... Щиро  вдячні  читачі ...

Тож  схилімося в скорботному доземному уклоні перед пам'яттю жертв страшного голодомору і нехай мертві не судять нас живих за черствість душ. І нехай  навіть запізнілими дзвонами , але покличемо мільйони людських душ, щоб  вписати їх в історію  пам'яті. Бо   пам'ять - нескінченна  книга, у якій записано все : і  життя людини і життя  країни. Та багато сторінок у нашу історію  вписано кривавим і чорним...


Як ніде, може стогне від  трупів українська  земля. Від кісток похованих без трун. Від зойків закопаних напівживих. 


Зга­даймо в наших молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час ве­ликого голодомору. Вірю, що в ці дні по всій Україні люди запалять свічки, щоб пом'янути тих, хто загинув від голодної смерті. Хай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Вічна пам'ять замореним голодом!


понеділок, 9 листопада 2015 р.

9 листопада День української писемності та мови

 До рідного слова торкаюсь душею,                      
Боюсь  очорнити чи зрадить  його,
З цих слів  наша  мова, пишаємось  нею -
Це  музика  й  пісня  народу  мого.

Без  неї не  зміг  би на  світі  прожити
Не зміг би  помітить  земної  краси,
Не чув  би й не  бачив,  як  шепчеться жито,
З якого  стікають  краплинки  роси.

Вона - джерело й найчистіша  криниця,
З якої  черпаю натхнення  й  снагу.
Вона  кришталево дзвенить і  іскриться,
Я  нею тамую духовну  жагу.

У  шелесті  трав, у цвітінні  калини 
Я чую цю  мову  у сні й наяву
Вона  в  моїм  серці, -  це  вся  Україна,
Я дихаю нею,  я нею  живу!
Вчіть українську, читайте українською, слухайте українське, дивіться українське і найважливіше - спілкуйтеся УКРАЇНСЬКОЮ!
 

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

НА СЛУЖБІ ГАЛИЧАН


Нещодавно до нашої  сільської  бібліотеки –філії с.Млиниська  завітав керівник  Центру краєзнавчих  досліджень ЛАДК, викладач  Львівського автодорожнього  коледжу ( з 1987 р.) , відомий  краєзнавець Львівщини   - Василь Лаба.
Василь Лаба народився 1956року в с.Серники Перемишлянського  району на Львівщині. Закінчив  історичний факультет Львівського державного  університету. У 1984р. розпочав  публікувати  наукові  розвідки  з  історії  сіл    Львівщини,  зроблені  на  основі  архівних  матеріалів. Автор  біля  200  публікацій  в  періодичних  виданнях  та     понад  300  окремих  видань з  історії  сіл  Перемишлянського, Пустомитівського, Жидачівського, Яворівського, Золочівського  районів.
Як  результат  творчої краєзнавчої поїздки  появилось дослідження В.Лаби "Історія с.Смогів від найдавніших часів " ( меценат М.А. Мосій )
Книга з історії рідної місцевості кращий подарунок і дорослому і дитині, бо саме з рідної місцевості витікають ті джерела,  які  живлять  велику  і  повноводну  ріку  любові до  України.
"Люди  помирають, але  книжки не помирають  ніколи. Ніяка  людина, ніяка  сила  не  може  убити  пам"яті  " писав Франклін Д.Рузвельт, президент США.                                                          "Довгі  віки нівечать  усе  і каміння, і  висипані  могили, але  над  книгою час  не має сили" повторював  англієць Джон Мільтон.
Книга дає  заслуженим  безсмертність...

неділя, 28 червня 2015 р.

КОНСТИТУЦІЯ – ЗАКОН НАШОГО ЖИТТЯ

По вінця чаші кришталеві
І очі радості до сліз
Наповнив нам той день червневий,
Що Конституцію приніс. 


четвер, 25 червня 2015 р.

Ярмарка -конференція "ГІЦ - як майданчик конструктивного діалогу влади, громади, ГО та бібліотек"

24 червня 2015 року представники Жидачівської РЦБС  Любов  Янклевич та  Оксана Андрусишин   взяли  участь у Ярмарку -конференції  "ГІЦ - як майданчик  конструктивного діалогу влади, громади, ГО та бібліотек",  в  рамках  проекту «  Громадські   інформаційні  центри  Львівщини – в  режимі  доступу   7/24 » ,  яка проходила  в Львівській  обласній  універсальній науковій бібліотеці.


Ярмарок-конференція є підсумковим  заходом  проекту           «  Громадські   інформаційні  центри  Львівщини – в  режимі  доступу   7/24 » ,  що  реалізовувався  протягом 01.02.-30.06.2015 року  ГО  « Європейський  діалог»   та  Регіональним  тренінговим  центром  Львівської  обласної  універсальної  наукової  бібліотеки.
 З  вітальним  словом  та  організаційними  питаннями  виступив  Ігор  Каспрук.

 Презентація  результатів  проекту  «  Громадські   інформаційні  центри  Львівщини – в  режимі  доступу   7/24 »  ( Олена Шматько - Львівська ОУНБ,)


 В рамках Ярмарку  було  проведено                 Дебати на  тему :  "Децентралізація в Україні – виклики для закладів культури". 
аналітик «Європейського діалогу» Олександр Софій.

На дебати, що їх організувала громадська організація «Європейський діалог» у рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA), запросили представників місцевої влади різного рівня, від обласного до сільського, а також бібліотекарів області. 
У обговоренні також взяли участь начальник відділу культурно-просвітницької роботи Львівської ОДА Леся Корнат, керівник відділу культури Миколаївської РДА Ірина Іваночко, керівники відділів культури Миколаївської та Яворівської РДА, голови сільських рад та бібліотекарі Львівщини.  
Цікавим  доповненням  до  Ярмарку -конференції  "ГІЦ - як майданчик  конструктивного діалогу влади, громади, ГО та бібліотек",  були  ярмаркові   експозиції                                                 бібліотек  Львівщини.









Ми щиро дякуємо організаторам  та партнерам  проекту за співпрацю . Адже всі разом  мали  змогу  дебатувати, спілкуватися, ярмаркувати, пізнавати  та  знайомитися  з народними  ремеслами, вчитися ,  обмінюватися  досвідом  та  запроваджувати  в себе.

пʼятниця, 8 травня 2015 р.

ПАМ'ЯТАЄМО !!! ПЕРЕМАГАЄМО !!!

8 травня - День пам’яті та примирення.
9 травня - День Перемоги, 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі


Сьогодні, 8 травня, в Україні – День пам'яті та примирення. Цю дату наша держава офіційно відзначає вперше та розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примирення під гаслом "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".
Символ відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги — червоний мак. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавового сліду від кулі, що передає страждання та смерть. Використання квітки червоного маку як символу пам'яті отримало початок з вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея "В полях фламандських" (1915). Символ маку присутній і в українському фольклорі – за легендою, маки зацвітають там, де пролилася козацька кров.

Бібліотекарі нашої ЖидачівськоїРЦБС підтримали  акцію  по виготовленні червоних маків  як  символів перемоги над нацизмом. Ними вони прикрасять бібліотечні експозиції до 
Дня памяті і примирення. Майстер-клас проводить Олександра Стащук-бібліотекар села Кологори



 Бібліотека-філія с.Млиниська  підтримала  ідею  та  провела   майстер-клас   по виготовленню МАКІВ ПАМ`ЯТІ  з нагоди Дня пам’яті та примирення в  бібліотеці філії с.Млиниська








Травневий день нас поверта в минуле
і подвиг ваш нам не забуть повік.
Хай сонце ясне сивину цілує
і зігріва теплом, мов оберіг.
Спасибі всім, хто врятував цю землю,
хто до кінця боровся за добро.
Спасибі за блакитне мирне небо,
за перемогу
і за те, що живемо.
Юлия Мохнач

понеділок, 27 квітня 2015 р.

Тести ЗНО онлайн

На допомогу абітурієнтам  та всім хто бажає випробувати свої знання.
Сайт для проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua.
На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2014 років, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2010-2014 років.
Після виконання тестових завдань кожного тесту надаються правильні відповіді на всі завдання та розраховується результат у тестових та рейтингових балах, також визначається час витрачений на виконання тесту.
Детальніше  та  самі  тести  див. у розділі Е-УРЯДУВАННЯ

вівторок, 21 квітня 2015 р.

ВИВЧАЄМО АНГЛІЙСЬКУ ЗМАЛКУ...

Учні  Млиниського  НВК разом  з вчителем  англійської мови Довган О.С. та студенткою Дрогобицького  педагогічного  інституту  Любінською К. Я. підготували  прекрасне  свято  казки  англійською  мовою.
Учні  2 класу  познайомили  всіх присутніх  із  казкою " Рукавичка"


 Учні  5 класу    відтворили  інсценізацію  казки " Червона  шапочка"




Всі  присутні  з  задоволенням   спостерігали   за   маленькими   акторами,  які  дуже  з  великим  ентузіазмом  та  захопленням   увійшли   в  свої  ролі...  Всі   насолоджувались   незабутніми   враженнями   та  вивчали  англійську  разом...  

середа, 8 квітня 2015 р.

СУБСИДІЯ - ПИТАННЯ ЯКЕ ЦІКАВИТЬ ВСІХ...

Вже в травні українці отримають комунальні платіжки з новими підвищеними тарифами. У зв’язку з цим особливої ​​актуальності набувають питання, пов’язані з отриманням житлової субсидії – кому призначена, як правильно розрахувати, куди звернутися за отриманням, які документи надати, і ряд інших.


                        Детальну інформацію  див. у розділі                                                          Е-УРЯДУВАННЯ