пʼятниця, 24 червня 2016 р.

Міжрегіональний ярмарок-конференція «Сільські бібліотеки. Нові моделі обслуговування громади».

22 червня за сприяння Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, Львівського регіонального тренінгового центру ЛОУНБ та при співпраці з ГО «Європейський діалог» у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся Міжрегіональний ярмарок-конференція «Сільські бібліотеки. Нові моделі обслуговування громади». 


 





В ярмарку-конференції взяли участь  понад 150 осіб, серед них:  представники департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА,працівники обласних бібліотек,  директори районних ЦБС,  завідувачі організаційно-методичних відділів центральних бібліотек ЦБС, представники сільських бібліотек-філій, в т.ч. об'єднаних територіальних громад,  громадських організацій , (серед яких і наша бібліотека-філія с.Млиниська).
 З аналізом ситуації в бібліотечній галузі виступили Леся Корнат (начальник відділу культурно-просвітницької роботи і навчальних закладів департаменту з питань культури, національностей і релігій ЛОДА) та Олександр Софій (керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог»).

Олена Шматько, завідувач науково-методичного відділу, координатор Регіонального тренінгового центру ЛОУНБ у своєму виступі «Діяльність методичної служби ЛОУНБ - індикатор змін в бібліотеках регіону» окреслила основні етапи запровадження ІТ технологій у бібліотеках регіону, висвітлила результати спільних проектів, дякувала партнерам РТЦ за підтримку та лобіювання інтересів бібліотек області, торкнулась питань пов’язаних з переформатуванням діяльності бібліотек області. Наголосила на тому, що з часу заснування Регіонального тренінгового центру було реалізовано 20 проектів до яких обов’язково залучалися бібліотеки області та інших регіонів України.


Катерина Сухоребська, завідувач відділу Львівської обласної бібліотеки для дітей провела презентацію мультимедійного додатка «Мишеняткова абетка». Цю незвичайну абетку створила команда професіоналів, які працюють в ТзОВ «Імпульсіс»: художники, музиканти, письменники і просто не байдужі та творчі люди. Це перша українська інтерактивна розвиваюча гра цієї тематики. Вона допомагає в ігровій формі запам’ятати малечі літери рідної абетки. З метою просування інтерактивної абетки бібліотека розробила програму «Літерляндія». Саме за створення навчально-ігрової бібліотечної програми «Літерландія» Львівська обласна бібліотека для дітей стала переможцем 8-ї премії EIFL Public Library Innovation Award for supporting literacy – міжнародної Програми інновацій публічних бібліотек, третя українська і перша львівська бібліотека.Тепер цим додатком зможуть користуватися діти, які відвідують сільські бібліотеки. ("Мишеняткова абетка" за посиланням -http://www.mousealphabet.com/ua/ )


В ході конференції обговорювалися питання щодо впливу процесу децентралізації на функціонування бібліотек, пошуку подолання кризових явищ, використання інноваційних форм роботи для обслуговування користувачів. Відбувся скайп-зв’зок з бібліотеками Львівської, Вінницької, Луганської, Херсонської областей та презентація результатів реалізованих проектів сільськими бібліотеками. Презентували інноваційний досвід роботи сільські бібліотеки-філій Бродівського, Дрогобицького, Жидачівського, Жовківського, Сокальського, Стрийського, Яворівського районів.
Жидачівщину бібліотечну представляли Любов Янклевич (директор Жидачівської РЦБС) , Віра Майоха (зав. організаційно-методичного відділу), Оксана Андрусишин (с.Млиниська), Руслана Церковна(с.Новосільці), Тетяна Пивовар (с.Піддністряни)  та Любов Климович (смт.Гніздичів).



Бібліотека-філія с.Млиниська презентувала слайд-презентацію  " Проектна діяльність як запоруку успіху сільської бібліотеки". 
Руслана Церковна мала змогу висвітлити свою презентацію " Більше ніж бібліотека".
"Бібліотечне краєзнавство - скарбниця багатовікової мудрості"- Тетяна  Пивовар.

 Ярмарковий майданчик  "Досвід колег як фактор професійного зростання" був окрасою  конференції. Вишитий " Кобзар" бібліотекарів Жидачівщини  привернув до себе багатьох відвідувачів.


Ми щиро дякуємо організаторам  та партнерам Міжрегіональної  ярмарки – конференції  «Сільські бібліотеки. Нові моделі обслуговування громади»,  за  запрошення та співпрацю  . Адже всі разом  мали  змогу  дебатувати, спілкуватися, ярмаркувати, пізнавати  та  знайомитися  з народними ремеслами,вчитися, обмінюватися  досвідом та  запроваджувати  в себе. 
Успіхів Вам , творчого натхнення, безкрайного родинного тепла, та сімейного щастя, фінансового добробуту, нових звершень та побільше перемог. Нехай на всіх життєвих дорогах Вас супроводжують успіх, фортуна, стійкий добробут, невгасима енергія. 

Немає коментарів:

Дописати коментар