День св. Миколая - улюблене свято не тільки дітей, а й дорослих. У цей день прийнято не тільки дарувати подарунки, а й вітати один одного теплими словами.
Сьогодні св.Миколай Чудотворець разом з ангеликом відвідав та привітав парафіян та гостей церкви св.Миколая Чудотворця у с.Млиниськах.
У цей день в дива вірять усі й чекають його із нетерпінням.
Приєднуємося до всіх вітань і вітаємо Вас з Днем святого Миколая Чудотворця. Бажаємо Вам приємних подарунків та солодких сюрпризів, миру і блага в сім'ї, доброго щастя і міцного здоров'я, великої удачі та чудових ідей. Нехай у Ваших домівках завжди панує мир і спокій, нехай Вас оточують хороші друзі. Нехай Господь завжди оберігає Вас та благословить.
Подвійне та радісне свято зібрало багато односельчан та гостей у стінах Млиниського НВК дошкільному закладі садочку «ВИШИВАНКА» - 10 років з дня відкриття та святкування св.Миколая.
Дитячий садочок - це країна
дитинства, де завжди панує радість, дитячий сміх та любов.
Ювілей - час
підбиття підсумків, роздумів про досягнення, успіхи, плани на майбутнє. За ці
роки дитячий садочок пройшов шлях не тільки становлення, але й накопичення та
розвитку,творчого пошуку. Садочок вже має свою історію, певні здобутки, успіхи, звичаї.
Святкування Дня народження садочку – це традиція, яка об’єднала дітей, вихованців,педагогів
та батьків в один колектив, в одну сім’ю. Ювілей дитячого саду -
це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, лагідних та трішки бешкетних оченят,
посмішок і сміху, відкриттів і розваг! А разом з тим і подарунків, адже відкриття його співпадає з чудовим
святом котре дуже люблять наші дітки-
святом Миколая.
Багато змін відбулося у стінах дитсадка за ці роки. Заклад усе більше розквітає та розвивається. Незмінними лишаються лише тепло й доброта, з якими щоранку зустрічають маленьких вихованців працівники садочку, які віддано трудяться на благо розвитку кожної дитини, своєю турботою зігрівають дитячі душі.
День у день, цілих 10 років тут працюють по-справжньому творчі люди, які всю свою душу і серце віддають дітям, даруючи малятам щасливий світ дитинства.
І хочемо побажати всім ВАМ успіхів у Вашій нелегкій праці. Дякуємо колективу дитячого садочку за турботу, затишок і любов, якими Ви оточуєте наших дітей!
На свято були запрошені усі працівники котрі працювали впродовж 10 років .
Діти – це наше майбутнє, для них ми повинні жити, творити, дарувати їм щастя, розваги.
10 років тому
маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері нашого дитячого садочку.
Відтоді тут виховалося вже декілька поколінь. З приємністю згадали відкриття нашого садочку, адже на свято завітали перші вихованці садочку (теперішні студенти, випускники нашої школи) котрі з великою любов'ю та вдячністю дякували своїм вихователям та подарували всім присутнім музичні вітання .
Справжнім подарунком для присутніх було спільне музичне побажання працівників садочку та своїх вихованців для всіх присутніх ("А ми бажаєм вам добра")
Сподіваємось, що завдяки безмежній любові вихователів, їх наполегливій праці, через двадцять років уже ці самі, але дорослі діти, приведуть на черговий ювілей своїх синів та дочок….
З вітальним словом виступили голова Млиниської сільської ради Бережанська С.С., директор Млиниського НВК Багрій Д.Т.,священик Р.Харків, голова батьківського комітету садочку Полевода В.З, вихованці садочку.
Слова вдячності звучали меценатам та спонсорам, а також батькам які підтримують та допомагають йти вперед ( Млиниській сільській раді, Млиниському НВК, Демків Віктору, Гутник Миколі, Старушкевич Михайлу, Арбора Оксані та всім хто допомагав в організації та проведенні свята(Св.Миколаю - Роману Каїнському, Андрію Фастнахту за музичний супровід, всім гостям, запрошеним, вихованцям.
Справжнє свято за участю вихованців та педагогів, у такий по-справжньому зимовий святковий день, де панувала прекрасна атмосфера та чудовий казковий настрій. Де вихованці зворушливо і по дитячому щиро показували все, чого навчилися у своїй другій домівці - співали, танцювали, розказували віршики, спілкувалися з св.Миколаєм, та безліч подарунків...
Під час святкового вечора лунало багато спогадів, пісень, жартів. Присутні висловлювали надію, що дошкільний заклад відсвяткує ще не один свій ювілей.
Пам'ять про священика Євгена Шаваринського живе в серцях парафіян.
Стою в зажурі біля вашої могили Веду розмову як було колись
І відчуваю як міцніють крила
І піднімаюсь у небесну вись
ТА БІЛЬ РОЗЛУКИ смуток СЕРЦЕ КРАЄ
Що не зустріну не побачу
знов…
Час розставляє все на свої місця,
кожному дає відповідну історичну оцінку. Шлях священика Євгена був справді
тернистим і важким. Та попри всі перешкоди він впевнено йшов своєю дорогою. За
цей час змінилось людське життя, змінились погляди на нього, змінились ідеї та
теорії. Але пам’ять про нього житиме вічно у наших серцях
23.10.2018р. у бібліотеці с.Млиниська відбувся вечір-пам'яті священика Євгена Шаваринського "ПАМ'ЯТАЄМО. ПОВАЖАЄМО. ШАНУЄМО". Адже, о. Євген був дуже доброю іводночас дуже скромною, простою людиною, приймав кожну людину такою, якою вона була. Був вірний своєму покликанню: з ранку до ночі завжди старався допомогти односельчанам. Був добрим господарем, тримав велику господарку, радів коли мав можливість господарювати на пасіці, мав великий сад.Особистим прикладом
підкорював серця всіх, після кожної зустірічі з нимхотілося жити… Служінню Богові і людям
він присвятиввсе своє свідоме життя,
пройшовши гідно шлях ісповідника віри.О.Євген мужньо і з гідністю витерпів жорстокі переслідування (це був страшний час коли закривали церкви, забороняли все українське, і все що було пов'язане з Україною та церквою) і щедро дарував людям свої зерна Божої Любові, Всеосвячуючої Ласки, Віри, Надії та
Божого Милосердя у важкі часи репресій і гоніння церкви та її вірних. Невтомно засівав свої зерна.
Прожив о. Євген72роки (31.01.1909 - 01.10 .1981).
Найкращі спогади залишив
про себе о. Євген (парох церкви св..
Миколая Чудотворця), який поселився в Млиниськах восени приблизно 53-54рр. Разом з дружиною
їм. Юстиною з роду Марценюк виховували двох дітей – Антоніну та Зеновія. Нещодавно сумна звістка спалахнула родину,
несподівано для всіх перестало битися серце Зеновія Євгеновича Шаваринського 6.IX.2018.
Кожен з присутніх відчував сум втрати. І одночасно з тим в пам’яті
закарбувалися спогади про світлу та дуже хорошу людину о.Євгена.
Об'єднала всіх світла пам'ять спільні спогади, думки, факти про священика Євгена Шаваринського.
Cьогоднішній
вечір – вечірроздумів, спогадів.
Саме місяць жовтень місяць пам'яті отця Євгена, але світла пам'ять про нього завжди буде в
серцях його рідних, близьких, односельчан, адже хто при житті був дорогий той
в пам'яті залишиться на вічно… Дуже приємно бачити на вшануванні пам'яті рідних о.Євгена Шаваринського
– Антонівну Євгенівну дочку священика з родиною, котрі подолавши багато кілометрів приїхали до нас із штату Флорида.
Розпочали вечір-пам'яті та вшанування священика Євгена із засвіченням свічки пам'яті та вшанували його хвилиною мовчання. Слайд презентація про життєвий шлях священика Євгена змусила перенестися, згадати ті події, та переосмислити своє життя, адже важкі часи минулого це справді є те над тим чим потрібно замислитися ...
«Слово про батька» - це завжди теплі спогади про рідну людину- наставника, порадника
кожної хвилини та в повсякденному житті ділилась Антоніна Євгенівна. Згадувала й про те, що батько з самого дитинста ще в ті важкі часи прищепив дітям любов до читання, книг. В той час книги важко було дістати тому батько позичав книги в знайомих священиків і вечорами переписував їх в зошит при вогнику нафтової лампи щоб діти мали можливість пізнавати світ, та подорожувати з улюбленими героями книг. Чудовим подарунком для присутніх стало декламування уривку "Мойсей" Ів.Франка українською мовою, а чоловік Антоніни Євгенівни - Євген подарував присутнім уривок англійською мовою. Приємно відзначити те, що для бібліотеки було подаровано двомовне видання Ів.Франко"Мойсей"переклад Богдан Мельник; мистецький малюнок палітурки- Антоніни Євгенівни Шаваринської, видану в 2002р. в Канаді. Це світла, скромна, добра та чудово обдарована жінка у різних напрямках, яка живе книгами, в своєму творчому доробку має власні оповідання, захоплюється квітникарством, рослинництвом, володіє мистецтвом компютерної графіки, прекрасно володіє декількома мовами і це ще далеко неповний перелік її досягнень...
Приємною несподіванкою стало й те що Антоніна Євгенівна з родиною внесли свій спонсорський внесок на книгу про історію с.Млиниська яка в даний час готується до друку (200 доларів США).
Згадали ті події та окреслили причини, поділились спогадами та фактами наші односельчани - Білик К.А., Мацько К.М.
Спогадами ділилися рідні, друзі, священик Роман
Харків, голова сільської ради С.С.Бережанська, ті, хто особисто знав і ті, хто
знав про нього з інтерв’ю, розповідей чи свідчень інших. Доповнили емоційну атмосфру вечора піснями та віршами. На вшануванні звучали пісні у виконанні вокального ансамблю "Ельбрус" Млиниського Народного дому (керівник Фастнахт А.Й. - солісти Дяченко М.Л., Полевода В.З, Івасишин Г.З., Гісь І.І); пісні у виконанні Височан Ю, Матвіїв В, Курінської В, Ващишин С, молодіжного ансамблю с.Млиниськ(Опришко К, Височан Ю, Матвіїв В, Андрусик С, Крива Д, Воскобойник Д, Кулик С)
Радість у серці жива що
мали ми такого світильника. Мудрість і частинка доброти – це світла пам'ять про о.
Євгена. Його дорога важка, встелена терням, за неї заплачено найвищу ціну –
життя, але священик Євген залишив добрий слід та світлу пам'ять в пам'яті наших односельчан.
Дякуємо вам отче за ті уроки життя, що вчили жити, прощати, любити..
Того ж дня в церкві св.Миколая Чудотворця була відправлена панахида за священика Євгена, їм.Юстину, сина Зеновія.
Слова вдячності Антоніні Євгенівні з родиною, що подолали тисячі кілометрів і вшанували разом з односельчанами священика Євгена Шаваринського, Млиниській сільській раді, (Бережанській С.С.), священику Роману Харківу, Млиниському НВК(дирекції - Багрію Д.Т., Білик К.А., та всьому педагогічному колективу), директору Народного дому -Фастнахту А.Й., Дяченко М.Л, Івасишин Г.З, Полевода В.З, Гісь І.І., Ващишин С., Белей С., Полевода С, Височан Ю, Матвіїв В, Курінській В, Опришко К, Крива Д, Воскобойник Д, Кулик С, Андрусик С, Мацько К.М., та всім хто ділився спогадами та фактами.